Jebkura lieta ir risināma.

Aktuāli

18. novembris
Piezvanīt juristam
67 505 970
Tiesiskā palīdzība aktīvu atgriešanā no bankām
Sakarā ar to, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi AS „PNB banka” par maksātnespējīgu, kā arī ņemot vērā arvien biežāk notiekošos gadījumus, kad atsevišķas Latvijas bankas aptur operācijas ar klientu aktīviem vai atsakās pildīt klientu rīkojumus, 
Juridiskais birojs INLAT PLUS ir gatavs sniegt saviem klientiem sekojošos pakalpojumus, lai aizstāvētu viņu intereses banku priekšā:  
Kompleksa juridiskā apkalpošana
KOMPLEKSA JURIDISKĀ APKALPOŠANA — piedāvājam saviem klientiem visizdevīgāko sadarbības formu ar mūsu biroju.
Член Торгово-промышленной палаты Латвии Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras biedrs Member of the Latvian Chamber of Commerce and Industry

Īsi par mums

Juridiskais birojs "INLAT PLUS" no sava izveidošanās brīža 1996.gadā ir viena no visaktīvākajām un pazīstamākajām kompānijām, kas darbojas Latvijas Republikas juridisko pakalpojumu tirgū. Kompānijas sniegto juridisko pakalpojumu apjomi un veidi atbilst klientu (juridisko un fizisko personu) visizmeklētākajām prasībām.

Kontaktinformācija

Biroja adrese:
E-pasts:
Brīvības 40-15, LV-1050, Rīga, Latvija ip@inlatplus.lv
Tālr.:
Fakss:
(+371) 67505970
(+371) 26403577
(+371) 67505978

Likumīgais veids, kā samazināt nodokli no kapitāla pieauguma, pārdodot mantotu nekustamo īpašumu

02.05.2019
Saskaņā ar likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” spēkā esošajiem noteikumiem, fiziskajai personai jāmaksā nodoklis par ienākumiem, kas gūti no nekustamā īpašuma pārdošanas (kapitāla pieauguma nodoklis). Nodoklis ir starpība starp nekustamā īpašuma iegādes vērtību un pārdošanas cenu. Ja īpašums ir mantots, tā iegādes vērtība ir konkrētā īpašumā vērtība, kas norādīta mantošanas apliecībā.
Saskaņā ar vispārējiem noteikumiem par mantojuma lietu vešanu, ja mantojums ietver nekustamo īpašumu, tā vērtību aprēķina vadoties no kadastrālās vērtības, ko nosaka Valsts zemes dienests.
 
Nav noslēpums, ka nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība parasti ir daudz zemāka par tā tirgus vērtību. Un mantinieki, kuri ir mantojuši īpašumu pēc tā kadastrālās vērtības, pēc tam pārdodot to pēc tirgus vērtības, ir spiesti maksāt lielāku nodokli no kapitāla pieauguma.
 
 Tomēr ir absolūti likumīgs veids, kā samazināt nodokļa summu, par ko cilvēki lielākoties nezina.
 
Tātad, ja mantinieks nav apmierināts ar nekustamā īpašuma vērtējumu, pamatojoties uz tā kadastrālo vērtību, viņam ir tiesības pašam noteikt īpašuma vērtību! Viss kas ir nepieciešams, ir iesniegt notāram, kurš vada mantojuma lietu, atbilstošu pieteikumu. Pieteikumā jānorāda īpašuma vērtība, pamatojoties uz kuru mantinieks vēlas mantot īpašumu. Un tas ir viss! Nekādi oficiāli novērtējumi nav jāpasūta un nav jātaisa, likums to neprasa.
 
Tādējādi mantotā nekustamā īpašuma iegādes izmaksas var pietuvināt vai izlīdzināt ar tā tirgus vērtību un, tālāk pārdodot nekustamo īpašumu, vai nu pilnībā tikt vaļā no nodokļa, vai arī būtiski to samazināt.
/ Dmitrijs Šustovs, Juridiskā biroja INLAT PLUS tiesvedības nodaļas vadītājs /
Patika informācija? Dalīties